Meie tegijad

Priit Ailt

01.01.1983

Hobid: triatlon ja kõik üksikalad eraldi on täiesti piisav, et kogu aeg ära sisustada.
Alustasin lapsena sportlaskarjääri ujujana, 1996 liitusin Triatloni Klubi 21,CC – ga, 2002 lõpetasin Audentese Erakooli Gümnaasiumi, 2009 lõpetasin Tartu Ülikooli füsioteraapia magistratuuri, hetkel töötan spordifüsioterapeudina erinevates koondistes ja teen eraviisilist vastuvõttu.

Teekond triatlonini on olnud lihtne, kiire ja konkreetne, oma otsustes pole kordagi kahelnud. Treeningud on läinud pikemaks ja kiiremaks. Treeneriteks olnud: Jüri Käen (triatlon), Margus Tamm (triatlon), Ülle Merisalu (ujumine), Tiit Reiter (ujumine), Uno Källe (jooksmine), Kaja Haljaste (ujumine), Andres Nirk (jooksmine).
Tulemused läbi aegade: palju magusaid võite ja osad valusad kaotused 🙂

Eesmärgiks on jääda kogu selle möllu keskel täie tervise juurde!

Rait Ratasepp

04. 02.1983

Minu kaks suuremat hobi on ultrasport ja juura.

Kuigi triatloniga esimest korda puutusin kokku kusagil 2002. a, mil osalesin paaril kolmel triatlonivõistlusel (olid vist Melliste, Kose ja Hiiumaa etapid), jäi see kokkupuude lühikeseks. Eks peamine põhjus oligi vast selles, et ma ei osanud eriti ujuda ning ega mul endal tol ajal korralikku ratast ka polnud, millega saaks igapäevaselt trenni teha. Sellest johtuvalt kujunesid mu esimesed triatlonivõistlused väga rasketeks katsumusteks. Eks oma osa oli kindlasti ka selles, et tol ajal ei olnud triatlon kaugeltki selline rahvasport, kui ta on praegu, mistõttu minu huvi triatloni vastu mõneks ajaks vaibus. 2010. a varakevadel kohtas mu sõber basseini ääres Ain-Alar Juhanson, kes oli parasjagu ujumistrenni andmas ning kes lahkesti kutsus trennidest ja just asutatud TriSmile klubi tegemistest osa võtma. Otsustasime sõbraga võimalusest kinni haarata ja nii me siis paar nädalat hiljem juba TriSmile klubi hingekirjas olime ja trennidest osa võtsime. Alates tollest hetkest sai triatlonist oluline osa minu elus. Tänaseks olen 4.5 aastat aktiivselt triatloniga tegelenud.

Kui veel kaks aastat tagasi treenisin ma ca 400-450 tundi nädalas, siis alates eelmisest hooajast on aastane treeningmaht kahekordistunud. Seoses keskendumisega ultraspordile (sh ultratraitlonile) on oluliselt muutunud ka mu treeningmeetodid. Näiteks tavaline on sõita päev otsa ratast või siis teha kolm trenni (ujumine, ratas ja jooks) üksteise otsa. Treenerit mul ei ole. Treeningplaanid töötan ise katse eksitus meetodil välja.

Olen elu jooksul osa võtnud kõvasti üle saja võistluse. Kõik osaletud võistlused aastate kaupa ja aegadega on detailselt ära toodud mu blogis leheküljel http://ultraspordist.blogspot.com/p/voistluste-ajalugu.html.

Selle hooaja (2015 a.) kaks peamist ja olulisemat võistlust on 5-kordne täispikk ultratriatlon Inglismaal ja 2-kordse täispika ultratriatloni MM. Lisaks on kavas osaleda mitmel ultrajooksul.”


 

Liisa Kull (tookie)

09.03.1989

Hobid: igasugune sportlik liikumine (sh suusatamine, matkamine, ratsutamine jne)

CV: Sportlik taust alates 2000 a sügis – …. k.a. Alustasin kergejõustikust (10 a) , kus lõpu aastatel olin kimpus vigastustega. Tegin midagi väga ootamatut (hetkel tunduks lausa võimatu), võtsin ca pooleks aastaks spordist puhkust. Jah…pooleks aastaks. Üks hetk hakkasin uuesti end liigutama, nimelt jooksma. Sattusin oma elu esimesel triatlonile Nõmmel 2010. Sellest ajast saadik on “pisik” sees. Kui keegi vastumürki leiab, siis võib teada anda :). Ja infoks kõigile, siis töötan täiskohaga. Trenni aega näpistan oma vabast ajast (vaba aeg ? ).

Triatlon ? Miks? Sest see on mitmekülgne, sest ma pole ühelgi alal nii võimas et võiksin eestikaid võita 🙂  Khmmm…temposõidus ehk kunagi ? Igaljuhul on triatlon väga suurt vaheldust pakkuv spordiala, mis toob igapäeva ellu palju uusi tutvusi, häid sõpru ja muid kaasaelajaid 🙂

Treeninguid ja nn aastaplaani ehitan üles ise. Teadmised on olemas ja rakendan neid juba 5. aastat. Siiski, võin uhkusega öelda, et minu temposõidu treener on kõikvõimas Indrek Otsus. Tänu temale võin julgelt öelda, oli mu 2014. aasta hooaega kõigi aegade kõige edukam!

Tulemused. Neid on palju. Väärtustan enim 2014 a. TriSmile triatloni võitu (pigistasin ennast jooksuks täiesti tühjaks) ja EMV eraldistardis, kus saavutasin ELIIDIS korraliku III koha. Kusjuures seda väga tõusude rohkel rajal.

Eesmärgid: Progress!